adresná pomoc onkologicky chorým deťom
O mne

Volám sa Ivana Foltýnová a som mamičkou onkologicky chorého synčeka Lukáška.

Archív článkov
Sledujte nás aj na Facebooku

Hľadaj na stránke
júl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« dec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
počítadlo
TOPlist
Naposledy pridané foto
MAKEUP_20160917191010_save MAKEUP_20160917132729_save MAKEUP_20160917132507_save MAKEUP_20160917132358_save

Fotogaléria

Tu nájdete pravidelne aktualizované fotografie našej pomoci

Deťom z lásky – adresná pomoc onkologicky chorým deťom

Kopaničiarska 10-tka a Deťom z lásky / 2016

Dňa 17.09. 2016 sa v Myjave opäť uskutočnila Kopaničiarska 10-tka, akcia zameraná na bežecké súťaže pre deti aj dospelých. Avšak táto akcia mala aj dobročinný význam a to tým, že sme na nej mohli mať svoj stánok s predmetmi, kde mohli návštevníci podporiť onkologicky choré deti tým, že prispeli dobrovoľným príspevkom pre tieto detičky. Veľmi si vážime, že i tento rok nás organizátori oslovili s touto myšlienkou byť súčasťou ich akcie a my sme zase prispeli k spestreniu tým, že sme zabezpečili vystúpenie skvelej speváčky Natálky Hatalovej,ktorá ešte pred vyhlásením výsledkov behu nás všetkých potešila krásnym vystúpením. Natálka nás podporuje už pravidelne od založenia nášho občianskeho združenia, za čo jej samozrejme ďakujeme a veľmi si toho vážime. Samozrejme ďakujeme organizátorom akcie: Atletický oddiel-TJ Spartak Myjava za to, že nás k sebe privzali a tak nám umožnili pre tieto choré detičky vyzbierať finančnú pomoc. Samozrejme ďakujeme všetkým skvelým ľuďom, ktorí v našom stánočku dobrovoľne prispeli, a tak ukázali aké veľké srdiečko majú !!! Počasie nám bohužiaľ tento rok neprialo, no aj napriek tomu sa peniažky vyzbierali. Na pomoc onkologicky chorým deťom bude použitá suma v plnej výške, a to na nákup darčekov pre detim, ktoré osobne odovzdám v Bratislave a samozrejme dodatočne zverejníme fotky z odovzdania. Ešte raz vám všetkým ďakujeme!

Jablonická 10tka a Deťom z lásky / 2016

Dňa 30.04. 2016 sme sa opäť zúčastnili krásnej akcii v Jablonici – Jablonická desiatka :) Tento beh sa v Jablonici konal už piaty krát a ako memoriál Felixa Rímeša. Aj tento rok sa organizátori rozhodli osloviť naše o.z. Deťom z lásky a spojiť tak krásnu myšlienku športu s benefičnosťou. Na akcii sme mali svoj stánok, kde návštevníci mohli dať dobrovoľné príspevky, za ktoré od nás dostali darček :) Na záver pri vyhlasovaní víťazov behov nám organizátori odovzdali ešte svoje vlastné dobrovoľné príspevky, ktoré sa medzi sebou vyzbierali a tiež časť zo štartovného, čím nás veľmi milo prekvapili. Touto cestou sa opäť chceme všetkým organizátorom a aj účastníkom akcie poďakovať, že nás podporili, a tým pomohli chorým detičkám a ich rodinám. Jablonica sa v tento deň naozaj spojila aj pre dobrú vec a nám ukázali akí dobrí ľudia tu žijú a že osud takto ťažko chorých detičiek im nie je ľahostajný….. Ešte raz všetkým veľmi pekne ĎAKUJEME!!!!

Deťom z lásky a pomoc od AS Trenčín 2015

Skvelý tím AS Trenčín sa i tento rok rozhodol pomôcť vrámci nášho občianskeho združenia niektorému z "našich detičiek". Veľmi si vážime toho, že opäť ukázali aké veľké srdiečka majú a že naša spolupráca s nimi pokračuje i v ďalšom období :) Po vzájomnej dohode sme sa rozhodli pre pomoc Maťkovi, a to finančným príspevkom v sume 1.000,-eur určeným na liečebný pobyt v Adeli centre v Piešťanoch. A keďže sme odovzdanie daru chceli urobiť zaujímavým aj pre deti, tak sa konalo v deň zápasu 28.11.2015 na trenčianskom štadióne, kde sme si spoločne užili krásny zápas a potom super atmosféru v kabíne futbalistov AS Trenčína. Zavolali sme ešte nášho ďalšieho spolubojovníka z Trenčína Miška a spoločne chlapci dostali od futbalistov krásne dresy s menami, ktoré im všetci podpísali :) Touto cestou sa chcem ešte raz z celého srdca poďakovať celému tímu i vedeniu AS Trenčína za ich pomoc a za rodinu Maťka vysloviť veľké ĎAKUJEME! a veríme, že i vďaka ich príspevku bude môcť Maťko absolvovať ďalšie liečenie a tak napredovať v liečbe.

Kopaničiarska 10-tka a Deťom z lásky / 2015

Dňa 05.09. 2015 sa v Myjave uskutočnila ďalšia krásna akcia zameraná na bežecké súťaže pre deti aj dospelých. Avšak táto akcia mala aj dobročinný význam a to tým, že sme na nej mohli mať svoj stánok s predmetmi, kde mohli návštevníci podporiť onkologicky choré deti tým, že prispeli dobrovoľným príspevkom pre tieto detičky. Veľmi si vážime, že i tento rok nás organizátori oslovili s touto myšlienkou byť súčasťou ich akcie a my sme zase prispeli k spestreniu tým, že sme zabezpečili vystúpenie skvelých spevákov Natálky Hatalovej, Presenta a Marsella, ktorí odspievali našu “hymnu” pesničku s názvom Deťom z lásky. Okrem toho ešte pred vyhlásením výsledkov behu nás všetkých potešili krásnym vystúpením Natálka a Presento bez nároku na honorár, za čo im samozrejme ďakujeme, že nás opäť takto podporili. Samozrejme ďakujeme organizátorom akcie: Atletický oddiel-TJ Spartak Myjava za to, že nás k sebe privzali a tak nám umožnili pre tieto choré detičky vyzbierať finančnú pomoc. Samozrejme ďakujeme všetkým skvelým ľuďom, ktorí si v našom stánočku dobrovoľne prispeli, a tak ukázali aké veľké srdiečko majú !!! Celkový výťažok z dobrovoľných príspevkov a daru samotného Atletického oddielu je 526,- EUR, čo je úplne super!!! Na pomoc onkologicky chorým deťom bude použitá suma v plnej výške. Ešte raz vám všetkým ďakujeme!

Benefičný koncert Deťom z lásky dňa 6.6. 2015

Dňa 6.6. 2015 sme zorganizovali krásny benefičný koncert Deťom z lásky, ktorý sa konal v Myjave v areály futbalového štadiónu Spartaku Myjava. Milí priatelia touto cestou sa vám všetkým , ktorí ste sa nášho koncertu zúčastnili poďakovať, pretože bez vás by sme nevyzbierali potrebné peniažky pre náš projekt. Vďaka vám všetkým sa dohromady vyzbieralo 4.520,- eur , ktoré boli rozdelené nasledovne: 3.000,- eur na liečebný pobyt v Adeli centre pre Maťka. Po nástupe na pobyt do Adeli centra v Piešťanoch vám ukážame aj fotky z cvičení. 1.520,- eur na nákupy pre onkologicky choré detičky na oddelenie onkologie v BA, kam pravidelne každý mesiac chodíme a 29.7.2015 sme návštevu uhradili z peňazí z koncertu. Samozrejme sa chcem poďakovať všetkým účinkujúcim, ktorí prišli zaspievať, či inak podporiť bez nároku na honorár, čo si my samozrejme veľmi vážime a takýmto gestom ukázali aké veľké srdiečka majú a že im osud takto ťažko chorých detičiek nie je ľahostajní! Takže ďakujeme: Desmod, Dara Rolins, Natália Hatalová, Presento, IMS Forza, NH6, She and me, Jamestown, Filip Lenarth, Juraj Mikuláško, Roman Hvizdák, 1.judo club Pezinok, hokejisti Handzuš, Meszároš a Sekera. Taktiež ďakujeme celému organizačnému tímu ľudí, ktorí nám pomáhali počas koncertu. Celý koncert by nešiel zorganizovať bez podpory Spartaku Myjava a mesta Myjava, za čo im patrí od nás veľká vďaka a tiež všetkým sponzorom, ktorí nás podporili, lebo vďaka ich sponzorskému sme mohli všetky náklady vykryť z ich podpory a tak celý výťažok z koncertu sme mohli použiť na pomoc onkologicky chorým deťom. Ešte raz vám všetkým ďakujeme!!!

Jablonická 10-tka a Deťom z lásky / 2015

Dňa 2.5. 2015 sme sa zúčastnili krásnej akcii v Jablonici - Jablonická desiatka :) Tento beh sa v Jablonici konal už štvrtý krát a ako memoriál Felixa Rímeša. Tento rok sa organizátori rozhodli osloviť naše o.z. Deťom z lásky a spojiť tak krásnu myšlienku športu s benefičnosťou. Na akcii sme mali svoj stánok, kde návštevníci mohli dať dobrovoľné príspevky, za ktoré od nás dostali darček :) Na záver pri vyhlasovaní víťazov behov nám organizátori odovzdali ešte svoje vlastné dobrovoľné príspevky, ktoré sa medzi sebou vyzbierali a tiež časť zo štartovného, čím nás veľmi milo prekvapili. Touto cestou sa chceme všetkým organizátorom a aj účastníkom akcie poďakovať, že nás podporili, a tým pomohli chorým detičkám a ich rodinám. Jablonica sa v tento deň naozaj spojila aj pre dobrú vec a nám ukázali akí dobrí ľudia tu žijú a že osud takto ťažko chorých detičiek im nie je ľahostajný..... Taktiež sa chcem poďakovať nášmu tímu, a to Evičke, Erike, Zuzke a Maťovi za ich pomoc a za to, že ich odhodlanie pomáhať vrámci nášho projektu Deťom z lásky je každým dňom väčšie a väčšie, za čo si ich my ako ľudí veľmi vážime! Ešte raz všetkým veľmi pekne ĎAKUJEME!!!!

DEŤOM Z LÁSKY a Športovec Myjavy za rok 2014

Dňa 6.3. 2015 sme sa zúčastnili krásneho galavečera Športovec Myjavy za rok 2014. Tento galavečer mal aj benefičný význam nakoľko sa vyzbieralo dobrovoľné vstupné, z ktorého polovica v sume 270,30 eur bola venovaná práve nášmu občianskemu združeniu Deťom z lásky. Všetkým organizátorom tejto krásnej akcie a taktiež všetkým prispievajúcim darcom by sme chceli touto cestou veľmi pekne poďakovať. Veľmi si vážime, že sa rozhodli práve prostredníctvom nášho projektu pomôcť onkologicky chorým deťom…. Rozhodli sme sa, že k darovanej sume doplatíme ešte zopár eur a zakúpime tri bezfiltrové čističky vzduchu Ionic Care pre detičky s onkologickým ochorením. Tieto čističky následne osobne odovzdáme a na stránke zverejníme ich fotky, a tak si darcovia môžu pozrieť komu vlastne pomohli . Ešte raz všetkým veľmi pekne ďakujeme!

Naša nominácia na Krištálové krídlo za rok 2014 v kategórii Filantropia

DEŤOM Z LÁSKY a nominácia na Krištálové krídlo za rok 2014 v kategórii Filantropia. Milí priatelia ako ste mnohí postrehli, tak moja osoba, čiže Foltýnová Ivana, som bola nominovaná na cenu Krištálové krídlo za rok 2014 v kategórii Filantropia a práve 1.2.2015 sa uskutočnilo v SND slávnostné vyhlásenie a odovzdanie ocenení. Bola som nominovaná medzi troch z celého Slovenska a ako ste už postrehli, tak cenu získal iný nominovaný, a to pán Káčer. Samozrejme pre nás sa tým nič nemení, pretože pre nás nebola dôležitá výhra, ale to, že vidíme, že našu prácu, našu pomoc, si niekto všimol aj na takejto úrovni a možno sme týmto presvedčili aj ostatných o vážnosti nášho projektu a tým získame nových darcov. Našou výhrou je úspešná liečba nášho synčeka Lukáška, ktorého choroba bola pre nás dôvodom začať s týmto našim projektom a adresne pomáhať onkologicky chorým detičkám a ich rodinkám, ktoré sú naše "onko rodinky" . A práve Lukáško bol veľmi smutný, že sme "nevyhrali" a dokonca aj plakal, ale sme mu vysvetlili , že veď to je obrovský úspech byť nominovaný v takejto kategórii medzi prvými troma a že pre nás je výhra jeho zdravie a tiež zdravie všetkých detičiek z onkologie! Mnohí ste nám písali, že krištálové krídlo nepotrebujeme, lebo krídla máme a hned dve a kopu iných pochvaľných správ sme dostali. Samozrejme si vašu podporu veľmi vážime a sme radi, že váhu toho, čo robíme vy vidíte už dávno :) Obrovské Ďakujeme!!! patrí teda práve vám všetkým , našim pomocníkom, ktorí pri nás stojíte od začiatku nášho projektu, ktorí nám buď pravidelne alebo jednorázovo pomáhate a podporujete naše choré detičky. A táto nominácia bola nielen mojej osoby ale práve vás všetkých, celého nášho projektu Deťom z lásky. Touto cestou sa chcem poďakovať aj svojmu manželovi, že pri mne stojí od začiatku zrody tejto myšlienky a tiež nášmu skvelému tímu ľudí, a to Evičke, Maťovi, Martinke s manželom, Erike, Andrejke, Mirkovi, ktorí nám vždy pomáhajú a je na nich maximálne spolahnutie vo všetkom! Taktiež sa chcem poďakovať salónu DNJ Beauty&Style v BA, kde ma zadarmo krásne upravili, a to Duško vlasy a Bea make-up. Majka Volková a jej skvelý tím nás už podporili a nezištne pomohli aj v minulosti, kedy upravovali slečny a maminky z onkologie. A keďže som na slávnostné odovzdanie musela ísť v šatách, tak sme oslovili Svadobný salon El v BA, kde mi zadarmo požičali krásne červené šaty :) Manželom Mozolákovým za toto pekné gesto taktiež veľmi pekne ďakujem. Ešte raz vám všetkým ĎAKUJEME za doterajšiu podporu a veríme, že v budúcnosti sa nájdu ďalší dobrí ľudia s veľkými srdiečkami a odhodlanosťou pomáhať. S úctou Foltýnová Ivana , zakladateľka o.z. Deťom z lasky

Zorganizovali sme druhý vianočný večierok pre rodinky z onkológie dňa 7.12. 2014

DEŤOM Z LÁSKY-adresná pomoc onkologicky chorým deťom Dňa 07.12.2014 sme zorganizovali pre naše "onko rodinky" s ich detičkami už druhý vianočný večierok. Keďže rodín je veľmi veľa, tak sme rodinky pozvali na dva večierky, aby sa vošlo čo najviac rodín. Veľká vďaka patrí človeku s veľkým srdcom pánovi Matúšovi Tomáškovi, ktorý nám poskytol finančnú pomoc. Vďaka tejto pomoci sme mohli týmto skvelým ľuďom dopriať aspoň na chvíľku zabudnúť na všetky tie starosti, ktoré ich sprevádzajú životom a bezstarostne sa mohli usmievať a tešiť sa so svojimi detičkami. Samozrejme chceme poďakovať aj nášmu tímu Deťom z lásky a našim skvelým pomocníkom, a to Evička Pavlechova , Martin Šlahor, Erika Boriová, Zuzka, Roman Hvizdák, lebo bez vás by to nešlo :) Taktiež chcem poďakovať Evke z červeného nosa za to , že si detičkám urobila úžasného šaša a nielen detičky, ale aj my dospelí sme si to riadne užili a sa nasmiali :) Veľké ďakujem patrí aj Majke Volkovej a jej salónu Beauty&Style. Majka prišla na večierok aj so svojim tímom , a to Jožkom a Lukym a premieňali naše slečny z onkologie a ich maminky na krásavice Hlavne maminky si to užili, lebo pre mnohé to bolo prvý krát aby ich takto niekto "rozmaznával" a po toľkých starostiach a stresoch na onkologii si zaslúžili dopriať troška potešenia pre seba :) Detičkám bol dopriatý bohatý program, najskôr šašo, potom mikuláš s balíčkami, po ňom nasledovalo prekvapenie v podobe obrovskej kopy darčekov, ktoré detičky dostali ako predvianočné darčeky a zavŕšili sme to detskou disco šou a k tomu samozrejme kopu dobrého jedla a výbornej tortičky, ktorú upiekla Veronika Tuláčkovej z Brezovej, ktorej veľmi pekne ďakujeme, tortička bola super a zjedla sa do poslednej odrobinky :) Večierok sa konal v Piešťanoch v penzione Diana, ktorému taktiež ďakujeme za ústretovosť pri realizácii akcie. Sme nesmierne šťastní, že tento vianočný večierok vyšiel , že detičky si to užili , konečne sa stretli so svojimi kamošmi mimo múrov detskej onkológie a my sme mohli vidieť tú radosť a vďačnosť v ich očiach. Dieťa je to najvzácnejšie čo nám život môže priniesť a verte, že rodičia týchto detičiek si toto o to viac uvedomujú, lebo každé jedno bojovalo o svoj život a teraz keď ich videli aké boli šťastné, tie ich úsmevy na tváričkách, rozžiarené očká, verte, že dojalo nás to všetkých ako sme tam boli!!!!! Veríme, že ako náš Lukáško svoj boj s leukémiou vyhral, že ho vyhrajú aj tieto detičky a už nikdy sa nebudeme musieť vrátiť za múry nemocnice...... Ďakujeme naozaj všetkým , aj tým, ktorí náš projekt Deťom z lásky podporujete , či už pravidelne, alebo jednorázovo, ale verte, že každučké euro má význam, každučká hračka je veľká pomoc, lebo kvapka ku kvapke a spoločne dokážeme obrovskú vec - a to POMOC týmto onkologicky chorým detičkám a ich rodinám!!!!! S úctou Foltýnovci a naše www.detomzlasky.sk

Zorganizovali sme prvý vianočný večierok pre rodinky z onkologie dňa 30.11.2014

DEŤOM Z LÁSKY-adresná pomoc onkologicky chorým deťom Dňa 30.11.2014 sme zorganizovali pre naše "onko rodinky" s ich detičkami prvý vianočný večierok. Veľká vďaka patrí človeku s veľkým srdcom pánovi Antonovi Siekelovi, ktorý nám poskytol finančnú pomoc. Vďaka tejto pomoci sme mohli týmto skvelým ľuďom dopriať aspoň na chvíľku zabudnúť na všetky tie starosti, ktoré ich sprevádzajú životom a bezstarostne sa mohli usmievať a tešiť sa so svojimi detičkami. Samozrejme chceme poďakovať aj nášmu tímu Deťom z lásky a našim skvelým pomocníkom, a to Eva Pavlechova , Martin Šlahor, Martina Švárna Maxian, Ivan Bzdúšek, Zuzana Rýzková, Roman Hvizdák, lebo bez vás by to nešlo :) Taktiež chcem poďakovať Milan Chalmovsky za to , že si detičkám urobil úžasného šaša a nielen detičky, ale aj my dospelí sme si to riadne užili a sa nasmiali :) Detičkám bol dopriatý bohatý program, najskôr šašo, potom mikuláš s balíčkami, po ňom nasledovalo prekvapenie v podobe obrovskej kopy darčekov, ktoré detičky dostali ako predvianočné darčeky a zavŕšili sme to detskou disco šou a k tomu samozrejme kopu dobrého jedla a výbornej tortičky, ktorú upiekla Majka Zavadinková, maminka malého Maťka. Večierok sa konal v Piešťanoch v penzione Diana, ktorému taktiež ďakujeme za ústretovosť pri realizácii akcie. Sme nesmierne šťastní, že tento vianočný večierok vyšiel , že detičky si to užili , konečne sa stretli so svojimi kamošmi mimo múrov detskej onkológie a my sme mohli vidieť tú radosť a vďačnosť v ich očiach. Dieťa je to najvzácnejšie čo nám život môže priniesť a verte, že rodičia týchto detičiek si toto o to viac uvedomujú, lebo každé jedno bojovalo o svoj život a teraz keď ich videli aké boli šťastné, tie ich úsmevy na tváričkách, rozžiarené očká, verte, že dojalo nás to všetkých ako sme tam boli!!!!! Veríme, že ako náš Lukáško svoj boj s leukémiou vyhral, že ho vyhrajú aj tieto detičky a už nikdy sa nebudeme musieť vrátiť za múry nemocnice...... Ďakujeme naozaj všetkým , aj tým, ktorí náš projekt Deťom z lásky podporujete , či už pravidelne, alebo jednorázovo, ale verte, že každučké euro má význam, každučká hračka je veľká pomoc, lebo kvapka ku kvapke a spoločne dokážeme obrovskú vec - a to POMOC týmto onkologicky chorým detičkám a ich rodinám!!!!! S úctou Foltýnovci a naše www.detomzlasky.sk

Rytier Gaston de Camarque na onkológii

19.11. 2014 sme zorganizovali na detskej onkológii vystúpenie Rytiera Gastona de Camarque . Detičkám sa veľmi páčilo a boli nadšené z rozprávania rytiera, ktorý im povysvetloval všetko o zbraniach, o oblečení rytiera, o tom ako sa obyčajný chlapec kedysi stával rytierom, ...... A detičky to veľmi zaujalo , vyskúšali si helmu, urobili sme názornú ukážku oblečenia koníka rytiera a nakoniec sa detičky občerstvili na prekvapeniach, ktoré sme im pripravili :) Touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať aj Richardovi Leklovi alias Rytierovi Gaston de Camarque.

DEŤOM  Z  LÁSKY  a  AS Trenčín

Dňa 31.10.2014 sme sa zúčastnili odovzdávania darov AS Trenčína z ich projektu "Hviezdy deťom" . Bol to úžasný zážitok, kopu skvelých ľudí, ktorí prišli ako zástupcovia rôznych sponzorov, ktorí tento projekt podporili a tak prispeli k tomu, že AS Trenčín mohli toľkých ľudí, či subjektov obdariť nádhernými sumami A prečo sme tam boli my Foltýnovci? Ešte v júly 2014 som oslovila manažéra klubu AS Trenčín, pána Schlesingera, ktorého som prosila o pomoc pre Maťka, ktorému sme v tom období zbierali peniažky na špeciálny kočík od Otobocku. Pán Schlesinger neváhal ani chvíľku a hned môj list prezentoval hráčom v šatni a už na druhý deň som dostala odpoveď, že Maťkovi celý doplatok za kočík zaplatia! Úžasné gesto od všetkých chalanov!!!! Kočík si rodičia objednali a samozrejme peniažky od AS Trenčína dostali a tak sa Maťko konečne môže voziť v pohodlnom kočíku, ktorý je upravený presne na mieru pre neho Takže nás na krásnu akciu zavolali spolu aj s rodinkou Maťka Zavadinku a spoločne sme si užili krásne chvíle a deti si po akcii užili super futbalový zážitok :) Mali sme zabezpečené miesta vo VIP zone a tak sme mohli byť aj v teplúčku s Maťkom a našou malou Nelkou a chlapci s tatinkami na striedačku chodili von sledovať futbal, ktorý skončil pre trenčanov víťazne a to celý záver ešte viac umocnilo.....Po skončení zápasu sme boli s hráčmi AS Trenčína v šatni a nasávali úžasnú atmosféru z výhry a osobne sme sa im poďakovali za to, ako nezištne a hlavne rýchlo pomohli. Majka, Maťkova maminka im upiekla tortičku s ich logom a ja som im za náš projekt Deťom z lásky poďakovala tiež a podarovala im náš "onko kalendár" Náš Lukáško a Maťkov brat Miško dostali od hráčov podpísané dresy, čomu sa veľmi potešili :) Všetci chalani , celý tím boli skvelí, deťom sa venovali, pofotili sa a my sme odchádzali nabitý energiou do ďalších bojov pre tie naše deťúrence na onkologii! Všetkým patrí obrovské ĎAKUJEME !!! Pridávam iba zopár mojich fotiek, ale dodatočne budú aj od ich fotografa, na ktoré sa veľmi tešíme :)

DEŤOM  Z  LÁSKY a Spartak Myjava

Dňa 25.10.2014 sme sa zúčastnili v Myjave futbalového zápasu Spartak Myjava a MŠK Žilina. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať Spartaku Myjava, že nám umožnili mať v ich areáli počas zápasu náš stánok, kde sme mohli zbierať dobrovoľné príspevky od návštevníkov futbalu. Vďaka skvelým fanúšikom, ktorí nám prispeli sme vyzbierali krásnu sumu pre onkologicky choré detičky , a to 325,-eur. Všetkým vám patrí obrovské ĎAKUJEME! Na záver po skončení zápasu nám športový riaditeľ Spartaku Myjava pán Krč-Šebera odovzdal dobrovoľné príspevky zo šatne futbalistov Spartaku Myjava, ktorí takto ukázali, že nemajú len športového ducha, ale tiež obrovské srdiečka a zápasu tak dali aj dobročinný význam. Všetkým patrí obrovské ĎAKUJEME! A samozrejme Ďakujeme aj nášmu skvelému tímu: Erika, Andrejka a Maťo :) Foltýnovci a náš projekt www.detomzlasky.sk

Fíha tralala na onkológii

19.9.2014 sme zorganizovali na detskej onkológii v BA vystúpenie Fíha tralala. Detičky mali obrovskú radosť a aj my rodičia, keďže sme videli naše detičky šťastné, usmiate :) Obrovské ďakujem patrí práve Fíhe , ktorá bola skvelá a som veľmi rada, že keď som ju oslovila, aby nám prišla na onkológiu zahrať, tak súhlasila a detičky doslova nabila energiou :)

Kopaničiarska 10-tka a Deťom z lásky

Avšak táto akcia mala aj dobročinný význam a to tým, že sme na nej mohli mať svoj stánok, kde mohli ľudia darovať dobrovoľné príspevky a tak podporiť onkologicky choré deti. Ďakujeme organizátorom akcie: Atletický oddiel-TJ Spartak Myjava za to, že nás k sebe privzali a tak nám umožnili pre tieto choré detičky vyzbierať finančnú pomoc. Samozrejme Ďakujeme všetkým skvelým ľuďom, ktorí dobrovoľne prispeli, a tak ukázali aké veľké srdiečko majú !!! Celkový výťažok z akcie a dobrovoľných príspevkov, či darov samotných bežcov Atletických oddielov je 785 EUR, čo je úplne super!!! Na pomoc onkologicky chorým deťom bude použitá suma v plnej výške. Ešte raz vám všetkým ďakujeme! Foltýnovci :-)

Benefičná akcia Nakopni leto

Dňa 28.6. 2014 sme spoluorganizovali krásnu akciu, ktorá sa volá Nakopni leto a konala sa u nás v Brezovej pod Bradlom. Hlavní organizátori sú BI6 a je to skupinka 6 mladých ľudí, ktorí obdobnú akciu robili aj v roku 2013 a vtedy celú hodnotu vstupného a dobrovolné príspevky v sume 1.117,- darovali práve nášmu Lukáškovi, ktorý sa toho času liečil na leukémiu v BA. Tento rok sa rozhodli túto akciu zorganizovať opäť a spojiť sa s naším projektom Deťom z lásky a výťažok zo vstupného darovať práve na pomoc onkologicky chorým deťom, ktorým pomáhame. Oslovila som viacerych spevákov, ktorí by boli ochotní bez nároku na honorár na našej benefičnej akcii vystúpiť a som veľmi rada, že sa takých našlo viacero :-) Touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať Dare Rolins, Natálke Hatalovej, Lucke Jagerčíkovej, Sonke Marcinovej, Robovi Pappovi, Filipovi Lenarthovi a Jurajovi Mikuláškovi :-) A keďže Nakopni leto je hlavne o futbale, tak som zavolala aj futbalovému tímu nadácie TV JOJ, a to priamo Jankovi Mečiarovi, ktorí mi ihneď svoju účasť potvrdil a prišiel nás s celým tímom podporiť. Sú to všetko skvelí ľudia a spoločne sme vytvorili príjemnú atmosféru na super akcii, ktorá mala hlavne charitatívny význam !!! Nakoľko vstupné, aj dobrovoľné príspevky v celkovej sume 2.500,-eur boli venované práve na pomoc onkologicky chorým detičkám, ktorým vrámci nášho projektu pomáhame a postupne budú prerozdelené na konkrétne pomoci. Osobne sa chceme aj s manželom poďakovať celému tímu BI6, ale aj všetkým ostatným, ktorí im pomáhali, ale aj našim skvelým pomocníkom, a to mojej maminke, Peťke, Evke, Erike, Andrejke a tiež všetkým skvelým sponzorom, ktorí nám buď materiálne alebo finančne podali pomocnú ruku a tak dopomohli k tomu, že všetky náklady sme mohli zabezpečiť práve zo sponzorského a tak celý výťažok zo vstupné pôjde na pomoc detičkám. Všetkým skvelým spevákom, moderátorom, hráčom, pomocníkom, sponzorom, návštevníkom akcie ešte raz ĎAKUJEME !!!

Pomoc pre Karolínku Šimunekovú

Kajke sme sa rozhodli pomôcť s finančnými príspevkami na špeciálne liečenie v Adeli centre v Piešťanoch, nakoľko nás jej osud veľmi zasiahol.... S Kajkou sme sa spolu liečili na detskej onkologii v BA, kde sa tak ako aj náš Lukáško liečila na akútnu leukémiu Avšak po "bežnej" lumbálke, ktorých absolvujú tieto deti nespočetné množstvo sa stalo to, že sa Kajka po cca týždni nepostavila na nohy....ochrunula od pása nadol a 5 mesiacov sa snažili lekári zistiť príčinu, posielali ich na vyšetrenia, no zlepšenie žiadne Preto sa rodičia rozhodli pre Adeli centrum ako ich posledná nádej, že ich dcérku postavia na nohy. Koncom mája 2014 absolvovala dvojtýždňové liečenie v Adeli centre a my sme jej za Deťom z lásky prispeli na liečbu 1.000,-eur, nakoľko celý 2 týždňový pobyt vyjde cca 3800,-eur čo je veľmi veľa! Dňa 3.7. 2014 sme boli opäť pozrieť našu spolubojovníčku Kajku v Piešťanoch, kde práve podstupovala druhý liečebný pobyt a my sme sa jej rozhodli opäť prispieť sumou 1.000,-eur. Dňa 28.6. sme u nás v Brezovej p.Br. s BI6 spoluorganizovali nádhernú akciu – Nakopni leto a peniažky zo vstupného a dobrovoľné príspevky išli práve na náš projekt Deťom z lásky. S manželom sme sa rozhodli, že z vyzbieraných peňazí darujeme 1.000,- eur Kajke na jej druhé liečenie v Adeli centre. Aj keď je liečenie veľmi drahé, ale Kajke pomáha, tak sa rodičia rozhodli za každú cenu prostredníctvom Adeli svoju milovanú dcérku postaviť na nohy!!!!!! Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na prvé liečenie Kajke a tiež všetkým, ktorí prišli na našu spoločnú akciu Nakopni leto a zaplatili vstupné a tiež dobrovoľné príspevky, aj vďaka vám má krásna Kajka dôvod na úsmev !!!!!!

Pomoc pre Maťka Zavadinku

Maťkovi Zavadinkovi sme sa rozhodli prispieť na špeciálny kočík od firmy Ottobock, nakoľko UPSVaR z celkovej sumy preplatilo iba cca polovicu, tak zostávalo rodičom zaplatiť 1.660,-eur. Za Deťom z lásky sa nám podarilo od skvelých ľudí vyzbierať 1.000,- eur. Tesne pred zakúpením kočíku som sa spojila s pánom Igorom Schlesingerom z AS Trenčína, ktorí prečítal môj mail hráčom A mužstva AS Trenčína a tí sa okamžite rozhodli, že Maťkovi pomôžu a prispejú celú sumu potrebnú na kočík.Všetkým chalanom patrí môj veľký obdiv a obrovská vďaka, lebo takto peniažky , ktoré sme vyzbierali my ostanú rodinke na iné výdavky na liečbu, na lieky, hygienické potreby, ktorých potrebujú spústa a tiež na rehabilitácie pre Maťka. Dokonca sa skvelí hráči rozhodli darovať viac, než bol príspevok na špeciálny kočík , a tak darovali Maťkovi 1.890,- eur.!!! Taktiež sa chcem poďakovať p. Schesingerovi a aj futbalistom A mužstva AS Trenčín za to, že nás všetkých zavolali do krásnej reštaurácie v Trenčíne, po výbornom obede rodinke odovzdali peniažky a celý čas boli skvelí, takí ľudskí, veľmi príjemne sa nám s nimi "debatilo" o všetkom..... Samozrejme sa zaujímali o zdravotný stav Maťka, aj nášho Lukáška, ktorý sa lieči na leukémiu, ale aj o našu pomoc onkologicky chorým detičkám, o to ako ťažké to pre tie všetky detičky na onkologii je. Takže rodinke Maťka sme 26.7. 2014 spoločne odovzdali 1.000,-eur za Deťom z lásky a 1.890,-eur za A mužstvo AS Trenčín. Aj v mene rodičov malého Maťka ĎAKUJEME všetkým skvelým ľuďom, ktorí zareagovali na moju prosbu o pomoc pri zháňaní peniažkov na Maťkov vozík, ale aj všetkým hráčom A mužstva AS Trenčína, ktorí spoločne ukázali aké veľké srdiečka majú :-)

Víkendový pobyt "našich onko rodín" v Štrbe

Tohto krásneho pobytu sa zúčastnilo 16 "onko rodiniek" , čiže 16 rodín s onkologicky chorým dieťatkom. Pobyt bol od 16. do 18.5.2014 a rodinky boli ubytované v hotely Sipox v Štrbe, kde nám vytvorili maximálne príjemné podmienky pre naše detičky :-)Veľké ďakujem patrí práve hotelu, ale aj všetkým, ktorí nám pomohli danú akciu zrealizovať, poskytli nám sponzorské, alebo nám prišli osobne pomôcť pri sobotňajšom celodennom programe a grilovačke. Všetky detičky si to poriadne užili, načerpali síl do ďalších bojov a rodičia sa mohli vzájomne podporiť, porozprávať, poradiť si navzájom, proste "vypnúť" troška z toho ťažkého kolotoča...

Polepy na vaše autíčko

A takto sa postupne budeme snažiť šíriť o nás osvetu aj ďalej, aby sme sa viac ľuďom dostali do povedomia, keď nás aj takto uvidia. Postupne bude viac a viac takýchto autíčok jazdiť po slovensku a Ďakujem všetkým, ktorí sa pridali a aj takto nás podporujú. Veľmi si to vážime!!! Na začiatku sme si s manželom mysleli, že len ten náš oplík bude polepený, no postupne sa ozývali ďalší skvelí ľudia, ktorí mali záujem o polepy. Takže fotky do albumu budú pribúdať. Foltýnovci

Vystúpenie Šaša Jaša

V albume Šašo Jašo nájdete fotky z vystúpenia, ktoré sme 28. 2. 2014 zorganizovali pre detičky na detskej onkológii v Bratislave :-)

Čističky vzduchu darované deťom

V albume Čističky vzduchu darované deťom sú fotky „našich detičiek“ , ktorým sme vrámci adresnej pomoci darovali bezfiltrové čističky vzduchu do ich detských izbičiek, aby sme im pomohli v ich domácej liečbe.

Naša pomoc na onkológii

V albume Naša pomoc na onkológii nájdete fotky z našich návštev na onkológii, kam pravidelne chodíme.

Tričká s naším logom

V albume Tričká s našim logom nájdete fotky „našich detí“ a tiež fotky ľudí a ich detí, ktorí v rámci našej adresnej pomoci pomohli .

 

 

 

Novinky na Facebooku